Opis Serije:Porodica Gavrilović, u nedostatku novca, mora da zaradi na svaki mogući način. Kada Tika Špic, glasnogovornik iz Stajkovca, dođe u Beograd, Gavrilo, glava porodice Gavrilović, vidi šansu da dođe do novca.
Opis Serije:„Bela lađa” je indirektni nastavak filmskog serijala „Tesna koža”. Ulogu Dimitrija Pantića, umesto Nikole Simića, koji ju je tumačio u „Tesnoj koži”, igrao je Petar Kralj. U ulozi Pantićevog najvećeg protivnika Srećka Šojića, našao se, kao i u filmskom serijalu, Milan Lane Gutović. Za razliku od „Tesne kože” u „Beloj lađi”, glavni akter nije Pantić, već Šojić. On je biznismen i predsednik Stranke zdravog razuma, koju finansira, Šojićev rođak po babi, Tihomir Stojković „Tika Špic” . Njegov zamenik u stranci je Panjković, a njegov večiti protivnik je Hadži-Zdravković, predsednik stranke „Demokratska renesansa”. Ulazi i u sumnjive poslove sa mafijom, mafijaškim bosom Ozrenom Soldatovićem i njegovom desnom rukom Alamunjom.
Opis Serije:U devet novih epizoda pratimo putovanje reprezentativaca do Urugvaja koje je počelo vozom od Beograda preko Hrvatske, Austrije, Švajcarske, Lihtenštajna sve do marsejske luke gde su se ukrcali na prekookeanski brod „Florida“ da bi nastavili putovanje do Montevidea. Vreme odvijanja događaja je u rasponu od kraja 1929. godine do početka septembra 1930. godine.
Opis Serije:Junaci serije su Ekser i Švabo, dvojica prijatelja koji preživljavaju od danas do sutra preprodajući ukradenu robu. Iznenadno nasledstvo koje dobiva jedan od njih i učiniće im se da je na pomolu spas te da će prodaja kuće rešiti sve njihove probleme. Pre svega, financijske prirode, jer su dužni vrlo opasnim ljudima, dok će meštani sela u kojem je nekretnina smeštena, pomisliti da spas za njihove probleme dolazi u liku naša dva junaka. Njih će suseljani doživljavati kao poslovne tipove koji će znati preokrenuti sumorne izglede zabitog vojvođanskog sela.
Opis Serije:Glavni junak serije je mladi „doktor filosofije” Milorad Cvijović, koga igra Nikola Rakočević, i njegovi ambiciozni roditelji, otac Života (Boris Isaković) i majka LJiljana (Jasna Đuričić). Oni na svaki način žele da programiraju budućnost svoga sina, iako se on tome žestoko protivi. Želja roditelja da njihov lenji, nezainteresovani i razmaženi sin, sklon lakim i brzim zadovoljstvima postane neko i nešto, moćna „zverka” u savremenoj Srbiji.
Opis Serije:U centru priče je bračni par Zdravković, violinista Ivan (41), član simfonijskog orkestra u Beogradu, miran i rafiniran čovek i njegova supruga Milica (41), slikarka i pobornik zdravog života. Oni su odlučili da prodaju stan u Beogradu, pobegnu od velegrada i presele se u kuću na selu, u potrazi za mirnijom sredinom sa ogromnom željom da konačno postanu roditelji. Prvi komšija im je Mašan (58), autoprevoznik, preglasan Crnogorac, na privremenom-celoživotnom radu u Srbiji, koga je žena odavno napustila. Mašan ima ćerku, Anči (25), divlju i luckastu devojku, koja silno želi da postane manekenka, ili kakva estradna ličnost. Sa druge strane, pored kuće Zdravkovića, živi siromašan komšija Sima (40) koji ima troje maloletne dece i ženu Nadu, stamenu domaćicu, stub njihove familije. Ostavši bez posla, Sima se vratio da živi na selu. Iako jedva prehranjuje porodicu, osoba je vesele i mirne naravi. Preplitanje događaja u životima tih triju porodica čine osnovne zaplete u epizodama ove komedije.
Opis Serije:Crno-bijeli svijet je hrvatska dramsko-humoristična TV serija, koja je naziv dobila po istoimenome hitu grupe Prljavo kazalište. Počela se prikazivati 2. ožujka 2015. na HRT-u. Redatelj i scenarist je Goran Kulenović Serija prati doživljaje dvije obitelji za vrijeme osamdesetih godina 20. stoljeća.
Opis Serije:Radnja „Švindlera“ smeštena je u Kraljevinu Jugoslaviju između dva svetska rata, u učmalu Palanku. Scenarista Đorđe Milosavljević otkriva detaljnije: „Dvojica neuspelih članova Uličnog sindikata, Ika i Boža, saznaju da je u njhovoj rodnoj Palanci izvučen dobitnik Turističke lutrije Jadranske straže, pod pokroviteljskom kralja Petra II (koliko god zvučalo uvrnuto, ova lutrija je stvarno postojala i njeni dobitnici zaista su izvučeni 1930. godine). U potrazi za dobitnikom, i u nadi da će nekako ogrebati o milion dinara koji dobitniku pripadaju, oni kreću za Palanku… Tamo će morati da se suoče sa nerazjašnjenim palanačkim skandalom koji je obojio njihovu mladost. U tom smislu, Švindleri su i ironična, crnohumorna priča o odrastanju, sazrevanju i iskupljenju.“